Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

Sitedeki yazılar tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Danışmanlık niteliği ve/veya amacı taşımamaktadır.
Sitedeki içerik adresleri sosyal ağlarda veya diğer iletişim araçlarıyla serbestçe paylaşılabilir. Ancak içeriklerin herhangi bir kısmı, kazanç getirici, ücreti karşılığında satılan veya dağıtılan yayınlarda kullanılamaz; her ne amaçla olursa olsun, tavsiye ve incelemelerde kullanılacak kısa alıntılar dışında (kurallar aşağıda sıralanmaktadır) yazarın yazılı izni alınmadan tekrardan üretilemez veya paylaşılamaz.
Telif hakkı ve tekrar paylaşım
Aksi belirtilmedikçe, sitede yer alan içeriklerin tüm hakları yazarına aittir.
Sitede yer alan içerikler, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile Google Güvenlik Merkezi İlkeleri kapsamında korunmaktadır; kısmen ya da tamamen kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz, başka bir sitede yayımlanamaz.
Bununla birlikte, söz konusu içerikler fikri mülkiyet hakları ve alıntı serbestliği ilkesi çerçevesinde, aşağıda sıralanan kurallara uymak ve kaynak gösterilmek (yazar adı ve site adresi belirtilmek) suretiyle paylaşıma ve alıntılanmaya açıktır.
Not: Başkalarına ait içerikleri (metin veya görüntü), kaynağını belirtmeden ve sahibine atıfta bulunmadan bilinçli olarak ya da farkında olmadan alıp kullanmak ve kendi içeriğiniz gibi sunmak, “aşırma (intihal)” olarak tanımlanan suç kapsamına girer. Basılı ya da İnternet’te yayımlanmış içeriklerden hiç bir kaynak belirtmeden kopyalamak, farklı kaynaklardan “kes-yapıştır” yöntemiyle bilgiler almak ve kaynak göstermemek bu kapsama girer. Bir eseri sahibinin onayı olmadan İnternet’te yayımlamak sizi cezai yaptırımlarla karşı karşıya bırakır.

Tekrar yayımlama
Yazar adı ve canturkdemir.com sitesindeki kaynağın aktif linkine yer vermek koşuluyla ve içeriğin %15’ini geçmeyecek şekilde alıntı yapılabilir. Yazılı izin alınmaksızın canturkdemir.com sitesindeki içerikler aynen yayımlanamaz. Aksi davranışlar konusunda Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun tazminat ve ceza hükümlerinin uygulanması için uygun hukuki süreçler başlatılır.
Aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde canturkdemir.com adresinde yayımlanan bir içeriği başka bir sitede yayımlayabilirsiniz:
• Başka bir sitede tekrar yayımlamak istediğiniz içerik bir bütün olarak kopyalanmamalıdır.
• Bir yazının başlığı ve en fazla içeriğin %15’i aktarılmalı ve alıntılanan kısım üzerinde değişiklik yapılmamalıdır.
• Aktarılan yazının başlangıcı (başlık altı) veya sonunda kolayca görünebilecek bir şekilde yazar adı ile birlikte orijinal sayfaya doğrudan bir bağlantı (aktif link) verilerek nereden alındığı ve yazının devamının / tamamının nereden okunabileceği belirtilmelidir.
• Yukarıdaki kurallar çerçevesinde bir tekrar yayımlama yapıldığında ilgili sayfanın adresi belirtilerek İletişim sayfasından canturkdemir.com’a bilgi verilmelidir.

Alıntı yapma
İçeriklerden birkaç cümleyi geçmeyen kısmi bir alıntı yapmak istiyorsanız, orijinal ifade üzerinde değişiklik yapılmamalıdır ve kolay görünür şekilde yazar adı verilerek alıntı olduğu belirtilmeli ve orijinal sayfaya doğrudan bir bağlantı (aktif link) verilmelidir.
Sosyal paylaşım
İçerik adresleri veya orijinal sayfaların görüntüleri sosyal ağlarda veya diğer iletişim araçlarıyla serbestçe paylaşılabilir.

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı, bu koşulları kabul etmiş sayılır.

İletişim
Soru ve görüşlerinizi İletişim Sayfası aracılığıyla bize iletebilirsiniz.